בדיקת שיעבוד לרכב

בדיקת שיעבוד רכב כולל בדיקה במאגר המשטרהחדש! בדיקה כפולה ללא תוספת תשלום - בדיקת שיעבוד ובדיקה במאגר משטרתי

המשך

בדיקת שיעבוד לרכב
דוח שיעבוד / משכון רכב ישלח אליכם באימייל
חוזה זיכרון דברים לקניית רכב וחוזה לפני בדיקת האוטו במכון במתנה
69 מחיר בדיקה כפולה - שיעבוד רכב ורכב גנוב, רק
* יש להקליד מספר רישוי בין 7 ספרות ללא סימנים נוספים
* ניתן לבדוק גם אופנועים, משאיות, כלי-טייס, ציוד כבד ועוד

לקוחות מספרים

 • "בדקתי באמצעותכם רכב מספר ******* שתכננתי לרכוש, ולהפתעתי הוא היה משועבד לבנק לאומי. שהעלתי את הדבר בפני בעל הרכב הוא נעלם כאילו לא היה, כנראה ניסה לעבוד עלי ולמכור לי משהו שהוא גם לא שלו. תודה רבה לכם ואני ממליץ לכולם לעשות בדיקה קטנה כדי לא לאבד את הרכב ולישון טוב בלילה"

  אריק זיידנר, רעננה

 • "רציתי למסור לכם תודה כי כנראה חסכתם לי 68,000 ש"ח על רכב שכמעט קניתי ומסתבר שהוא ב 100% שיעבוד עד 2018, למזלי עשיתי את הבדיקה הזו בפעם הראשונה, ואני ממליץ בחום לכל מי שקונה רכב לבדוק שיעבודים, כי מסתבר שאח"כ יכולים לקחת את הרכב למרות שהוא עובר על שם אחר."

  שלומי בוסי, חולון

שאלות ותשובות

* הצפיה בדוח מחייבת תמיכה בפורמט PDF - Acrobat Reader, להורדה לחצו כאן
 • כיצד אדע האם הרכב משועבד או מועקל?

  שימו לב - כיוון שניתן לבצע העברת בעלות לרכב משועבד אנו ממליצים לכם לבצע בדיקת שיעבוד ולוודא שהרכב נקי משיעבודים ועיקולים. בבדיקה שלנו אנו בודקים גם האם הרכב נמצא במאגר הרכבים הגנובים שבמשטרה.

 • האם ניתן לבצע העברת בעלות לרכב משועבד?

  התשובה היא כן. ניתן להעביר בעלות של רכב המשועבד לצד ג' ללא כל צורך בביטול השיעבוד.

  במצב שכזה הרכב עובר בעלות לידי הקונה, אך צד ג' יכול לעקל את הרכב במקרה של אי עמידה בתשלום החוב של המוכר.

 • אמצעי זהירות שחשוב לדעת לפני קניית רכב

  קניית רכב משומש היא עיסקה לא זולה ויש בה סיכונים, על כן יש לנקוט באמצעי זהירות על מנת שלא יימכר לך רכב שזהותו זויפה ושייך כחוק לאחרים.

  אנו ממליצים לפעול לפי המפורט להלן הנסמך על הניסיון, אף כי אין ודאות שה"נוכלים" לא יפתחו שיטות חדשות למרמה, שלא ייחשפו על ידי האמצעים המוצעים.

  יש לבדוק:

  * האם המוכר הוא בעל הרכב הרשום? יש לוודא התאמת פרטים (שם, ת.ז., כתובת) בין תעודת הזהות לבין רשיון הרכב.

  * אם המוכר אינו בעל הרכב הרשום:
  - יש לדרוש הצגת ייפו כח המסמיך את המוכר למכור את הרכב. ממולץ לרשום את פרטי הבעל הרשום (נותן יפוי הכח), ולוודא שמיופה הכח הוא אכן המוכר הניצב לפניך.
  - מומלץ לברר מה טיב הקשר בין הבעל הרשום למיופה הכח.
  - מומלץ ליצור קשר עם הבעל הרשום באופן עצמאי (שלא בעזרת המוכר) ועדיף פנים אל פנים, לא טלפונית, וזאת כדי לאמת שהוא אכן מוכר את הרכב באמצעות המוכר שפגשת.

  * מומלץ להיזהר ממוכר המוסר לך מספר טלפון סלולארי בלבד, כדאי לדרוש מספר טלפון קווי וכתובת.

  * מומלץ להיזהר מקניית רכב שנרשם על שם בעליו הנוכחיים לפני זמן קצר. אנשים בדרך כלל אינם מוכרים רכב שקנו לפני ימים או שבועות אחדים.

  * יש לפנות למכון בדיקה לפני קניה (לא כזה שהוצע על-ידי המוכר!) על מנת שירשמו את מספר השלדה והמנוע הקיימים בגוף הרכב, בנוסף לבדיקה מכנית (אם יש עניין בזה). יש לשמור רישום זה! יש להשוות עם הרישום דנערך לגבי הרכב בגופו. לא לקנות רכב שאין התאמה של 100% בין הנתונים בשטר המכר לנתוני הרכב בגופו. לידעתך, כל עוד לא נחתם שטר המכר ואגרת ההעברה לא שולמה - לא שונתה הבעלות וניתן לעצור את תהליך הקניה.

  * זהירות! אין די בהשוואת שטר המכר לרשיון הרכב. רשיון הרכב עלול להיות מזויף. * בכל ספק שיתעורר בליבך בדבר נכונות הנתונים, יש לגשת עם המוכר למשרד הרישוי - אם יסרב לבדיקה כזו, יש בכך כדי להטיל ספק באמינותו.

  * האחריות לבירור ולגילוי הפרטים המהותיים הנוגעים לרכב, לרבות זיהוי הרכב, בעלויות, שיעבודים ועיקולים וכל פקט רלוונטי אחר - מוטלת על הצדדים לעסקה.

  אין להסתמך על רישומי רשות הרישוי בלבד לבירור עניינים אלה.

  * המידע הנמצע ברשות הדואר אינו מלא ולכן יש לפנות לרשות הרישוי. אין זה מתפקידו של פקיד בנק הדואר להשוות נתונים טכניים. הבדיקה במשרדי הרישוי נעשית רק עם ת.ז. של בעל הרכב. העברת בעלות חלה על אחריות מוכר הרכב - אין רשות הרישוי אחראית לכך. כמו כן, יש לבדוק ברשם המשכונות- במשרד המשפאים האם הרכב ממושכן.

  העברת בעלות

  האחריות על רישוי שינוי הבעלות מוטלת על המוכר והיא חייבת להתקיים על פי הנוהל להלן:

  המוכר והקונה מתייצבים באחד מסניפי בנק הדוארהמקוונים למחשב משרד הרישוי.
  מזדהים באמצעות תעודת זיהוי ומציגים את רשיון הרכב. באין הגבלות, שעבודים, עיקולים, מקבלים בו במקום אישור רישום לשינוי בעלות. ניתן להסתייע במיופי כח באמתעות טפסים מתאימים ועל פי ההנחיות. תאגיד יכול לשנות בעלות באמצעות יפוי כח עורך דין או רואה חשבון. כאשר העברת הבעלות היא לשני בני זוג, לנכה המשלם אגרת נכה, לרכב מירושה, לטרקטור חקלאי או לטרקטורון חקלאי, תבוצע העברת הבעלות במשרד הרישוי בלבד. רכב משועבד או מעוקל, בתי המשפט, באמצעות ההוצאה לפועל, מוסמכים לבצע עיקולי רכב עבור משרד הרישוי. ביטול העיקול אפשרי רק כנגד אישור מבית המשפט. שעבוד רכב לטובת בנק, מתבצע על ידי הבנק. שיעבוד לטובת אדם פרטי מתבצע במשרד הרישוי, כנגד מילוי טופס מתאים

 • איך לבטל שיעבוד על כלי רכב?

  ביטול שעבוד במשרד הרישוי נעשה בדומה לרישום עצמו. על בעל הרכב הרשום (או בא כוחו) לפנות למשרד הרישוי עם תעודת זהות ורישיון הרכב. כמו כן, נותן ההלוואה או בא כוחו נדרשים להגיע למשרד הרישוי ולמלא טופס הסכמה לביטול השעבוד. אם מדובר בחברה, הטופס חייב להיות חתום בחותמת החברה

  טופס לביטול שיעבוד רכב

 • האם ניתן לבצע העברת בעלות לרכב גנוב?

  אם למוכר יש תועדת זהות ו\או ייפוי כוח של בעל הרכב, בין אם מקורי או בין אם מזויף, ניתן יהיה להעביר בעלות על רכב גנוב, שכן המאגר המשטרתי על רכבים גנובים אינו שיך למשרד התחבורה. אם יש לכם חשד שהמוכר אינו בעל הרכב, מומלץ לבצע בדיקה

 • האם רישום שיעבוד רכב מופיע על גבי רישיון הרכב?

  התשובה החד משמעית היא: לא. יתרה מכך, שיעבודים על כלי רכב כלל אינם מעודכנים במאגרי המידע של משרד התחבורה!

  שיעבודים ומישכונים נרשמים אך ורק אצל רשם המשכונות השייך למשרד המשפטים. הבדיקה מומלצת לפני הרכישה.

 • תוך כמה זמן ניתן לקבל את הדוח שיעבוד?

  בשעות הפעילות אנו שולחים את הדוח בהקדם האפשרי, ומשתדלים שתהליך יסתיים בכל מקרה הדוח ישלח תוך 24 שעות מרגע ההזמנה.

Social: