נסח טאבו

נסח טאבוקבל דוח נסח טאבו לפי כתובת או מספר גוש חלקה

נסח לפי כתובת     נסח לפי גוש חלקה69 מחיר לנסח טאבו לפי כתובת או לפי גוש חלקה
בהזמנת נסח לפי כתובת לבניין מגורים יופק נסח מרוכז עם כל הדירות.
הצפיה בדוח מחייבת תמיכה בפורמט PDF - Acrobat Reader

סוגי הנסחים

לאחר הזנת הכתובת או הגוש והחלקה תוכלו לבחור את הנסח המתאים ביותר עבורכם ולהמשיך לתשלום. הנסח נשלח בדואר אלקטרוני (E-Mail) חתום דיגיטלית ונאמן למקור. סוגי הנסחים שניתן לבחור:

 • נסח טאבו רגיל - נסח של נכס יחיד
 • נסח טאבו מרוכז - נסח של כל הנכסים בבניין משותף
 • נסח טאבו היסטורי - נסח המכיל את היסטורית הבעלים של נכס יחיד
 • טאבו פלוס+ - בדיקת הנכס וסביבתו, כולל תשריט, צו ותקנון בית משותףשאלות ותשובות

 • מהם הפרטים המופעים בנסח טאבו?

  * הבעלות בפועל (בזמן הוצאת הדוח) של הנכס, ופרטי הבעלים לרבות שם מלא ות"ז.
  * הערת אזהרה אחת או יותר במידה ונרשמה.
  * האם הנכס רשום בטאבו (מקרקעין) או ברשות אחרת.
  * האם הנכס הוא בית משותף (הווה אומר שרשום גם בפנקס הבתים המשותפים).
  * הצמדות לנכס הן יופיעו בנסח.(חניה, חצר, רכוש משותף, גג וכו').
  * גודל הנכס נטו כפי שמופיע בטאבו.
  * האם קיימים עיקולים/שיעבודים או הערות של הבנק.
  * תקנון מוסכם בין הדיירים (אם קיים).
  * משכנתא על הנכס כולל את תאריך סיומה.
  * בנסח מרוכז ניתן לראות את הפרטים הרשומים של כל הדיירים בבניין.


  לחץ כאן למידע נוסף על מרשם המקרקעין

 • איך לקרוא נסח טאבו ?

  נסח הטאבו מחולק למספר נושאים. באופן כללי הנסח הוא סטנדרטי, אך המידע וההערות שיכולות להופיע בנכס שונות ומגוונות. בכל מקרה של הערה שאינה ברורה לכם, תתייעצו עם בעל מקצוע. להלן סקירה של נסח טאבו מלמעלה ועד למטה:

  בחלק העליון של הנסח הטאבו נמצא את פרטי הגוש, החלקה ותת-החלקה. (במידה ויש תת-חלקה). אם הנסח הוא מרוכז אז תבחינו בתתי-חלקות שונים בכל עמוד.

  תיאור הנכס - בחלק זה תמצאו פירוט על הנכס עצמו בין אם מדובר בדירה, בית בפרטי, מחסן, משרד וכו'. בחלק זה תמצאו גם את הקומה של הנכס, השטח שלו לפי הטאבו (יכול להיות שונה מהארנונה או מהשטח נטו בפועל), חלקים ברכוש המשותף (כלומר ביחס לכלל הבית המשותף) ומידע על המבנה.

  בעלות - בחלק זה מוצגים הבעלים בפועל של הנכס ופרטיהם האישיים כמו השם ומס' ת.ז. (בקניית נכס יש להבחין האם הבעלים הוא גם המוכר, ואם לא לברר נושא זה בקפידה) עוד תמצאו את מהות הפעולה כגון בעלות, העברה ללא תמורה, ירושה, מכר וכו'. החלק בנכס - אם בעלים יחיד אז 100% ואם בעלות משותפת אז עפ"י החלוקה בין הבעלים. ייתכן שהנכס רשום בטאבו ע"ש המוכר אך לא כבעלים אלא כחוכר, רשומה הדירה כחכירה ולא כבעלות משמע שכירות ממנהל מקרקעי ישראל לתקופה ארוכה בד"כ 49 או 99 שנה (בימים אלו מנהל מקרקעי ישראל פועל להעברת חכירות רבות לבעלות). בחלק זה ניתן לראות האם יש משכנתא על הנכס (אם הנכס ממושכן או משועבד)

  הצמדה - לא נמצא ברוב הנסחים ולכן מי שרוצה לדעת מהן ההצמדות של הנכס (הצמדה הנה חלק שהייתה ברשות הרכוש המשותף כמו חניה, גינה, מחסן, ממ"ק וכו') חייב להוציא תיק בית משותף הכולל תשריט, פירוט הצמדות, תקנון הבית המשותף וצו הבתים המשותפים.
  הזמן תיק בית משותף

  הערות - חלק זה הוא חשוב שכן תמצאו בו הערות שונות וחשובות מאד כגון הערת אזהרה, הנפוצה ביותר, הערה בדבר העברה לזרים (לא ניתן למכור דירה לתושב חוץ). העברה בגין זכות מעבר (ניתנת אפשרות לעוברי אורח לעבור בשטחי הבניין, צוי עיקול, קנסות וכו'.

  דוגמא לנסח טאבו

  נסח טאבו

 • בקצרה על נסח טאבו

  נסח טאבו הוא בגדר בדיקה שחובה לעשות כאשר אתם מתעניינים בנכס לרכישה, ובטח לפני חתימה על חוזה או זכרון דברים. נסח טאבו מאפשר לכם לראות שמצבו המשפטי של הנכס אינו השתנה. מלבד זאת מומלץ בחום להוציא נסח טאבו לאחר רישום הערת אזהרה או ביצוע פעולה כלשהו שמחייב בדיקה שהרישום בוצע כהלכה.

  בדיקה של נסח טאבו תאפשר לכם לזהות מצבים בהם מנסים למכור את הנכס לשני גורמים במקביל, לזהות עיקולים על הנכס במידה ויש, לבדוק מי הם הבעלים הרשומים בועל על הנכס, ומה הפרטים של הרישום (חניה, תוספת בניה, חצר וכו')

 • המדריך המלא על נסחי טאבו

  הגעתם לעמוד זה כי חיפשתם נסח טאבו, אך האם אתם בטוחים שנסח טאבו עונה לדרישות שלכם? להלן הסבר על ההבדלים בין נסחי הטאבו השונים:

  ראשית, נסח טאבו הוא תעודת הזהות של הנכס, והוא מכיל נתונים רישומיים שונים. חשוב לציין שאת נסח הטאבו ניתן להוציע רק על נכסים השייכים לטאבו, כלומר למקרקעין. ישנם נכסים בישראל שאינם שייכים למקרקעין והם שייכים למשל לרשות מקרקעי ישראל, לרשויות מקומיות ולקרן קיימת לישראל. כמו כן ישנם נכסים השייכים לחברה משכנת והיא זו שמחזיקה את פירוט הפרצלציה (כלומר את החלוקה של שטח הבניין) ורק היא תוכל למסור פרטים על הנכס ורק לבעליו.

  לעיתים, נכסים ישנים שנבנו לפני 30 שנה ויותר הם נכסים שהרישום עליהם הוא מיושן ולא מציג את תכנית החלוקה המסודרת של הבניין, ולא ניתן להבין מהנסח איזה חלק שייך למי. נכסים אלו הם בעייתיים למימון ולרוב לא ניתן לקחת עליהם משכנתא. במקרים אלו ניתן לבצע פרצלציה במקרקעין, אך זהו תהליך ארוך ויש צורך באיש מקצוע. בכל מקרה אנו ממליצים לכם לפעול בעניין זה אם לנכס שלכם אין חלוקה.
  כיוון שרוב הנכסים כן שייכים למקרקעין (לטאבו) ובחלק גדול מהמקרים יש תוכנית חלוקה, אז רוב הסיכויים שלנכס שלכם יש פרטי נסח טאבו וממנו ניתן יהיה להבין את הפרטים.

  סוגים שונים של נסח טאבו :

  נסח טאבו רגיל - זהו נסח על נכס ספציפי המכיל את כלל המידע עבור נכס שיכול להיות תת חלקה מסוימת בבניין, למשל דירה בבניין משותף או משרד בבניין משרדים, יכול להיות בית פרטי, וכמובן משרד או חנות יחידה בכתובת. על מנת להוציא נסח רגיל לנכס בבניין משותף יש לדעת מספרי גוש, חלקה ותת-חלקה. אם אין ברשותכם את תת החלקה, באפשרותכם להוציא נסח מרוכז!

  נסח מרוכז (פנקס הבתים המשותפים) - בהעדר תת חלקה, ניתן להוציא נסח מרוכז המכיל מידע על כלל הנכסים בבניין משותף, כולל פרטי הבעלים שלהם. במילים אחרות - מכיל פירוט על כל אחת מתתי החלקות בנכס (לדוגמא: כל הדירות בבניין מגורים על כתובת). על מנת להוציא נסח רגיל לנכס בבניין משותף יש לדעת מספרי גוש וחלקה או לחילופין כתובת מגורים. שימו לב, בעמוד נסח טאבו ניתן להזמין נסח מרוכז גם לפי כתובת (רחוב, מספר בניין, עיר)

  נסח היסטורי - בנסח ההיסטורי על בניין משותף יש חובה לדעת את תת החלקה. הנסח ההיסטורי מכיל נתונים היסטוריים של בעלי הזכויות בנכס ושינויים בנכס במידה וקיימים. כלומר אם הנכס נקנה ע"י X, ונמכר ל Y שמכר את הנכס ל Z, אז אתם תראו את כל הבעלים, מתי הנכס נמכר ולמי, משכנתאות ושאר פרטים.

  נסח טאבו פלוס+ - זהו דוח על הנכס וסביבתו, המכיל מידע רב ומתאים למי שרוצה לבדוק בציציות של הנכס, הדוח כולל גם את תרשמי הנכס, תקנון הבניין המשותף, צו רישום בית משותף, הצמדות, תשריט של כל הדירות בבניין כפי שאושר ע"י המהנדס הראשי, מידע על סביבת הנכס, תוכניות עתידיות, מידע על נכסים דומים מהמקרקעין והערכת מחיר ועוד.

 • קונים נכס? נסח לא מספיק

  למי שמתכנן לרכוש נכס או רוצה לבדוק נכס מסוים לפני רכישה, נסח טאבו אינו מספיק לשם כך כלל. עליכם להוציא דוח מפורט (נסח טאבו פלוס+) הכולל פרטים נוספים שאינם מופעים בנסח, כגון תיק בית משותף הכולל תרשימים, תשריט, צווי בית משותף, תקנון, הצמדות של הנכס, בדיקה של חריגות, של היתרים, של צווי הריסה או היטלים ועוד ועוד.

  אנו ממליצים לכם בחום לא לנסות לבדוק רק ע"י הוצאת נסח טאבו, שכן מלבד הבדיקה של מי הבעלים הנוכחי של הנכס ושהנכס רשום במקרקעין וניתן לקבל עליו משכנתא, לא בדקתם שום דבר חשוב אחר.

  שימו לב - אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שעו"ד שמלווה את העסקה או השמאי יבדוק בציציות של הנכס, אך הדבר אינו נכון, עליכם לבדוק בעצמכם את הדברים האלו, שכן עו"ד שמלווה את העסקה יבדוק את תקנותו של ההסכם ואת הרישומים של הנכס, והשמאי בד"כ בא מכוח הכרח בלקיחת משכנתא על מנת לתת הערכה של שווי הנכס, והבדיקות שלו לגבי חריגה או צווי הריסה הם מינימליים. ראו הוזהרתם !

 • מה זה גוש וחלקה?

  מספרי הגוש, החלקה והתת חלקה הם המספרים איתם ניתן לזהות בדיוק נכס מסוים. בדיקה לפי כתובת עלולה להטעות, או בהנחה שאינכם יודעים את מספר הדירה והקומה, לא תזהו במדויק את הנכס.

  מספר הגוש הוא מספר המתחם (בניין אחד או יותר), מספר החלקה הוא מספר הבניין הספציפי, ומספר התת חלקה (במקרים של בניינים משותפים) הוא מספר הדיקה.

 • מהו המושג "הערת אזהרה" בטאבו?

  הערת אזהרה ראשית באה להזהיר את מי שרוכש את הדירה ולהציג לו שיש רישום בנכס של אדם נוסף או של בנק. שנית, הדבר נועד על מנת שלא יווצר מצב בו אדם ינסה למכור את הנכס שלו למספר אנשים, ובתחילת התהליך נרשמת הערה עד שהתהליך מושלם במלואו ואז ניתן למחוק את ההערה ולשנות בעלות.

  הערת אזהרה נרשמת בלשכות רישום המקרקעין (טאבו) על הרישום של נכס מסויים. כאמור הערת אזהרה נרשמת גם ללווים למשכנתאות.

 • נסח טאבו

  בעמוד נסח טאבו תוכלו להזמין נסח טאבו רגיל, נסח טאבו מרוכז, נסח טאבו היסטורי ונסח טאבו פלוס+. ניתן להזמין את הנסחים ע"י מספרי גוש וחלקה (ותת-החלקה במקרים מסוימים) או ע"י כתובת מלאה.

 • מהם פרצלציה ורישום בית משותף?

  למידע מקיף בנושא זה לחץ כאן: מידע על פרצליציה ורישום בית משותף

Social: